Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klavye Sorunu
windows 10 da , klavye virüs taramasından sonra bozuldu , bilgisayarı tamamen resetledim.
Sorun ne olabilir ?
Ara
(12-11-2017, Saat: 16:19)DeveloperMaster Adlı Kullanıcıdan Alıntı: windows 10 da , klavye virüs taramasından sonra bozuldu , bilgisayarı tamamen resetledim.
Sorun ne olabilir ?

başlat>çalıştır>msconfig buradan başlangıçta klavye için çalışan programlar kapatıldıysa bundan kaynaklanma ihtimali var. Bunu kontrol edebilirsin ya da sistem geri yüklemesi yapabilirsin. Resetlemek problemi çözmedi mi? Eğer çözmediyse donanımsal bir sıkıntı olabilir.
Ara
(12-11-2017, Saat: 16:19)DeveloperMaster Adlı Kullanıcıdan Alıntı: windows 10 da , klavye virüs taramasından sonra bozuldu , bilgisayarı tamamen resetledim.
Sorun ne olabilir ?

Fiziksel olarak klavye bozulmuş olabilir. 
Virus programı klavye driver ını silmiş olabilir. Veya  
Virüs programı lisanslı (orjinal anahtarlı) değilse kendisi virüs içeriyor olabilir. Veya 
Virüs programı İşletim sistemini bozmuş olabilir. 

Çözüm için geri yükleme yapmanız iyi olabilir. Veya 
Bilgisayarı Başka bir işletim sistemi ile dışardan (usb den  veya DVD den) başlatıp klavyeyi deneyebilirsiniz. Eğer çalışıyorsa Windows u yeniden kurun. Veya
Dışardan Linux ile Bilgisayar başlatın.
Ara
windows u yeniden yükledim , yine düzelmedi fakat .dışardan takılan klavye düzgün çalışıyor
Ara
(12-11-2017, Saat: 18:55)DeveloperMaster Adlı Kullanıcıdan Alıntı: windows u  yeniden yükledim , yine düzelmedi fakat .dışardan takılan klavye düzgün çalışıyor

Sıfırdan windows kurmana rağmen düzelmediyse donanımsal bir sıkıntı olabilir. Ama donanımsal bir sıkıntı neden virüs taramasından sonra çıksın. Çok karmaşık bir durum,  umarım detaylı bilen biri çıkar ve yardımcı olur sana. Şimdilik dışardan taktığın klavyeyle idare etmeye bak Smile
Ara
(12-11-2017, Saat: 18:55)DeveloperMaster Adlı Kullanıcıdan Alıntı: windows u  yeniden yükledim , yine düzelmedi fakat .dışardan takılan klavye düzgün çalışıyor

birde senin klavyeni başka bir bilgisayarda dener misim bölece kalvyede donanımsal bir sorun olup olmadığını anlarız Smile
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi